English (United Kingdom)Slovenčina (Slovenská republika)

Kurzový lístok

Prepočítať 

na

  

Bratislava

Hlavné mesto Slovenskej republiky. Čítajte ďalej a objavte "Perlu na Dunaji"...


Bratislava je politické, kultúrne a športové centrum Slovenska. Mestská kultúrna scéna je produktom rôznych vplyvov: slovenského, nemeckého, maďarského a židovského. Bratislava má bohaté hudobné dedičstvo a veľa mestských zaujímavostí sa týka klasickej hudby. Bratislava má taktiež širokú ponuku múzeí a galérií. Mesto ponúka mnoho kaviarní a reštaurácií, ponúkajúcich národné a medzinárodné špeciality, tak ako aj mnoho barov a klubov.

Poloha

Bratislava leží v juhozápadom cípe Slovenska. Bratislava je nezvyklá v dvoch ohľadoch: Bratislava je nové hlavné mesto (hlavne v porovnaní s prevažnou väčšinou hlavných miest v Európe) a leží na hraniciach s dvoma susednými štátmi, Maďarskom a Rakúskom.

Bratislava na mape


Počasie

Bratislavské letá zvyknú byť vlhké, takže ak cestujete počas tejto sezóny, je dôležité doniesť si zodpovedajúce oblečenie. August je teplý a suchý a zimy sú chladné s teplotami pod bodom mrazu.


Click for Bratislava, Slovakia Forecast


Ubytovanie

Bratislava ponúka širokú škálu hotelov, od malých a stredne veľkých až po luxusné hotely svetových značiek. Prakticky každý hotel hotel je rezervovateľný online vďaka celosvetovému Hotelovému rezervačnému systému.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, je v ponuke množstvo kvalitných hostelov, ubytovania typu B&B a súkromných apartmánov. Vďaka podpore Hostelworld.com, všetky rezervácie sú vykonávané bezpečne, v reálnom čase a sú pre Vás garantované.


Doprava

Všeobecne vzaté, Bratislava je mesto na prechádzku. Centrum je veľmi malé a útulné a teda dokážete prejsť z jednej strany na druhú za pár minút. Verejná doprava v Bratislave pozostáva z električiek, autobusov a trolejbusov. Sieť železničných spojení slúži na dopravu po Slovensku ako aj do ostatných medzinárodných destinácií.

Mestská hromadná doprava (MHD) 

Reklama
Prevádzkované na Joomla! Supported by: and